Valude põhjus 15.10.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 44a. naine ja vaevlen umbes kuu aega väga tugevate alaselja valude käes, mis on paremal pool tuhara kohal. Vereanalüüs oli OK, röntgen liigestest ja selgroost oli OK. Perearst saatis neuroloogi juurde, kes ei ole mitte midagi leidnud ja seetõttu ei ole ka mingit ravi saanud peale valuvaigistite. Valu on muutunud väljakannatamatuks. Tekkis küsimus, et kas see ei või olla neeruvaagna põletikuga seotud vms. Pissimisega probleeme ei ole, analüüsi võetud ei ole. Kas peaks pöörduma uroloogi poole?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerud ei asu tagumikus (tuharas), vaid kõrgel kõhu taga maksa ja põrna alusi. Nii et vaevalt on valud tingitud neeruhaigusest.
Ülo Zirel