neerupealsed 05.10.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
minu mehel (60 a.) tekkis talvel kurku mingi muna, mis surus hingamisteedele. Arvati, et põhjus on kilpnäärmes ja see eemaldati. muna aga kahjuks ei kadunud ja kasvab edasi mattes hinge. Kilpnäärme rohu (L-Thyroxini) koguse suurendamine 0,5 tabletist 1,5 tabletini aidanud ei ole. Topograafias avastati tal neerupealsetes mingi täpp, mis mõni nädal tagasi oli suurenenud. Kas see võibki olla selle muna põhjus? Mida ta peaks tegema?

TT

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
neerupealised asuvad kurgust küll väga kaugel, neerude kohal ja ei põhjusta kurguhaigusi.
Ülo Zirel