aktiivne põis 02.10.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 68. 8 kuud tagasi eemaldati minult eesnääre koos selle kapsliga
piirdunud vähiga. Nyyd on PSA langenud 0-ni. Muret teeb aga aktiivne põis,
mis tekkis opi järel. Uriini eritub normaalselt, ca 2.2 liitrit päevas, kuid kui
sees on juba 100ml, tekib vajadus urineerida. Sageli tekib põie spasm, näitaks
veega suud loputades, peale otsust WC-sse minna sinna liginedes.Siis on raske tagasi hoida, vöivad mõned tilgad pyksi tulla, paar korda tuli aga suurem kogus pyksi.
Peale kofeiinist loobumist asi mönevorra paranes, kui häirib siiski normaalset
elu (urineerin umbes 20 korda päevas, öösel 3-5 korda). Kas asi paraneb aja jooksul ise või peab mingite arstimitega kaasa aitama?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kõigepealt peaks uurima, kas uriinis ei ole mingit bakterit, mis põletikku ja põieärritust võib põhjustada. Võimalik on ka kivi teke põide operatsiooni järgselt, mida saab kindlaks teha põie sisevaatlusel. Kui uriin on steriilne ja kive pole, tuleks teile määrata põielihast lõõgastavat ravimit.
Ülo Zirel