paistes ja valulik sugutipea 29.04.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et hommikul ärkasin üles ning läksin vetsu. eesnahka eest ära tõmmates tundsin valu ning avastasin et sugutipea on veidi paistes. Ma täpselt ei tea aga tunduks nagu oleks vistrik või siis mingisugune väike mädakolle sugutipeas

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tavaliselt on tegu sageli esineva eesnaha-sugutiluki põletikuga, enamasti seenest põhjustatud. Soovitav pesta lilla lahusega mitu korda päevas ja kuivatada hoolikalt või määrida seenevastase kreemiga.
Ülo Zirel