erütrotsüüdid ja leukotsüüdid uriinis 01.04.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

2,5 aasta eest opereeriti väike vähkkasvaja põiest. Jaanuaris 2008 oli plaaniline kontroll, kõik oli korraas. Veebruari lõpus laiendati eesnäärme kusejuha. 01.04 antud uriinianalüüs tuvastas, et leukotsüüte oli 25, erütrotsüüte 50 ja uriin oli hägune. Kuidas toimida edasi? Kas on vajalik täiendav uuring ja milline võiks olla ravi?
Tänan vastamast!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

tere,
ei ole mõtet peale eesnäärme operatsiooni teha tavalist uriini analüüsi, isegi 2 kuud hiljem. Selle puudub igasugune mõistlik põhjendus. Kui on kahtlus põletikule, tuleb teha uriinikülv mikroobide otsimiseks. Põievähki ei saa samuti uriinianalüüsiga diagnoosida, vaid tuleb põide seestpoolt vaadelda.
Nii et see 50 erütrotsüüti peale operatsiooni ei tähenda midagi.
Ülo Zirel