Ultraheliuuring 25.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kallis tohter,palun veel teie abi,eelmine kord oli küsimus lühike.Nimelt tehtud sonograafiline uuring kõhupiirkonnast ja mida tähendab; neerude kontuurid siledad,parema neeru keskmises karikas lubistus.Uuringule läksin kuna kügedes tuim valu,tundus neerupiirkonnas,valu häirib.Pidevalt tarvitan reflukshaiguse rohtu-omep.Kas võib mõjuda neerudele.Ette tänades 55.a naine.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ultraheli ei ole see uuring, millega neerukive saaks diagnoosida, tuleb teha kompuuter-uuring. Omep ei mõju neerudele.
Ülo Zirel