Valu alaseljas, valulik urineerimine ja kaalutõus 19.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Probleem järgmine. Nädal tagasi algasid alaseljas tugevad valud. Kuna olin just suusatamast tulnud, arvasin, et tegu põrutuse või külmetusega. Kui paari päeva jooksul muutusid valud väljakannatamatuks, pöördusin erakorralise meditsiini vastusvõttu, kus mulle tehti uriinianalüüs, mis oli korras, v.a kõrgem leukotsüüdide tase. Kirjutati välja tiklofenakki ja kästi pipraplaastrit seljale panna. Tabletid aitasid küll valu vastu, kuid valulik urineerimine on endiselt. Viimastel päevadel olen täheldanud naljakat asjaolu - nimelt olen väga sportlik inimene ja toitun tervislikult, kuid olen sellegipoolest paari päevaga 3 kilo juurde võtnud ja kogu keha tundub justkui paistes olevat, nt sõrmused ei tule enam sõrmest ja saapad ei lähe jalga. Joon küll neeruteed, kuid see ei paista samuti aitavat. Millest võiksid sellised sümptomid põhjustatud olla?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tekkinud vedeliku peetus organismis, mille põhjuseks võib olla neerupõletik. Pelgalt sümptoomide kirjelduse ja 1 uriinianalüüsi põhjal seda kindlalt väita või ümber lükata ei saa, peate ikkagi oma perearsti poole pöörduma.
Vahel tekib mul siin tunne, et inimesed loodavad siiralt interneti jututoas kiirelt diagnoosi ja ravi, vahel ka kiirabi saada. e-arstiabi veel ei tööta.
Ülo Zirel