probleem neeruga 05.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 52 aastane naisterahvas. Mulle tehti kontrastainega urograafia ja avastati, et vasakust neerust on äravool takistatud, paremast neerust on vaba. Uriini äravoolu takistus kõrvaldati, tehti ureetri drenaazioperatsioon. Ultraheli uuringul leiti, et vasak neer on väike ja töötab väga aeglaselt. Vasak neer mõõtmetelt 88x38, koorollus 9 mm , parem neer 128x55, koorollus 15 mm. Soovitati vasak neer eemaldada. Valusid mul neerude piirkonnas ei ole ja vereanalüüsid on täiesti korras, vererõhk 125/80.
Kas sellise neeru eemaldamisega on kiire ja kui operatsiooni ei tee, siis mis võib sellega kaasneda tulevikus. Mida soovitate?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui neer töötab ning pöletikke ja vererõhu tõusu ei põhjusta, siis ei soovitaks küll neeru eemaldada. 2 neeru on ikka 2 neeru, seda enam, et teist neeru on ka juba opereeritud.
Ülo Zirel