poisi munandi valu 05.03.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

11 aastasel poisil on valutanud paar päeva üks munand.Ei ole otseselt haiget ka saanud kas sportides või niisama mürades.Kas võib olla tegu külmetamisega või on see ealine iseärasus?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
munandi valu ei ole küll kunagi ealine iseärasus ning külmetus iseenesest ei põhjusta ühtegi haigust, on vaid soodustav faktor. Võimalik, et tegu on põletiku või munandi pöördumisega. Peaksite poisiga pöörduma lastearsti või lastekirurgi vastuvõtule.
Ülo Zirel