Prostata vähk 27.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Vanemal meesterahval ( 74) diagnoositud ca 4 aastat tagasi prostata vähk, PSA tookord ca 60. Raviks on saanud erinevate annustega pidevalt Androcur`i. Viimasel ajal analüüs taas tõusnud sõltumata raviannuse tõstmisest- viimati ca 13. Raviarsti poolt pakutud järgmiseks meditsiinilist kastratsiooni, mis on patsiendile raskesti vastuvõetav. Küsimus- kas see on ainuke ravivõimalus, mida üldse sellisetel puhkudel soovitatakse? Kas kastreerimine aitab, kui Androcur enam ei toimi?
Aitäh, kui vastate!
Tänades E.R. Harjumaalt

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tegemist on eesnäärmevähi resistentsuse kujunemisega hormoonravi suhtes. Kirurgiline kastratsioon siin erilist efekti enam ei anna. Proovima peaks ravi naissuguhormoonidega.
Ülo Zirel