Eesnäärme põletik 21.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mul on eesnäärme healoomuline suurenemine ning kasutan arsti poolt väljakirjutatud ravimiteks põletikuvastaseid rohte relifex-i ja zokson 4-ja.
Vahel võtan ka eetrit. Joon ka ravi teesid.
Kas peale nimetatud ravimeid on ka teisi eesnäärmele mõeldud põletikuvastaseid ravimeid ning teisi ravimeid, mis aitaks kaasa kusemise surve paranemisele?
Vahepeal pean öösiti käima urineerimas 5-7 korda.
Olen nimetatud ravimeid kasutanud 2 kuud alles siis on valud kadunud, kuid poole aasta pärast on põletikulised valud uuesti tagasi tulnud ning kasutan nimetatud ravimeid edasi. Kusemise surve on väga madal.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
eesnäärme healoomuline suurenemine ei ole põletikuline haigus ja seda ei ravita põletikuvastaste ravimitega. Te ka ei võta põletikuvastaseid rohte: relifex on valuvaigisti ja zoxon on eesnääret lõõgastav ravim. Kui zoxon ei aita, tuleb perearstil kirjutada mõnda teist alfa-adrenoblokaatorit, et kusemist parandada. Kui ravimid ei aita, tuleb opereerida.
Ülo Zirel