Põievalud 20.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Jaanuari algusest saati olen vaevelnud põievalude käes, pidevalt on tunne, et põis on täis. Hetkel pole ükski arst osanud osanud põhiendust valudele leida... Ehk oskate Teie suunata mind nõme spetsialisti poole, kellega võiks antud teemal konsulteerida.
Haiguslugu: Jaanuari laguses hakkas põis valutama perearsti poolt tehti uriiniproov ja külv, vastus oli negatiivne, midgai ei leitud. Tehti kõhukoopa ultraheli, taas midagi ei leitud. Käisin günekoloogi juures tehtid suguhaiguste ja muud günekoloogilise proovid, sammuti ultraheli - kõik oli taas korras. Seejärel käisin uroloogi vastuvõtul, võeti kateetriga põieproov ja külv, sammuti korrati ultraheli, taaskord vastus negatiivne. Seejärel suundusin kohe taas naistearsti poole, kes laitis maha uroloogi poolt pakutud hormonaalsehäire probleemi (kuna tsükkel on regulaarne) ja sammuti Teie poolt pakutud kroonilisste vagnavalude sündroomi lükkas ta ka ümber. Ja ütles et tema poole enam tagasi ei pöörduks. Eelmine nädal käisin perearsti pool ja tema kirjutas kogu selle loo peale mulle välja antidepressante (kuigi aru ei saa, miks sest stressi ja pinge rohket aega pole hetkel).
Aga põis valutab ... valud tugevnevad 5-7 päevaste tsüklitena ja just õhtul enne magama minemist (öö läbi magada ei saa kuna käisin wc vahet tunnis 2 korda kindlasti) ja kui kõhtu katsun, siis allpool kõht, kus peaks põis paiknema on valus ja ebamugav. Kõht paistetab ka valu korral natuke ülesse.
Sammuti pole valude tekkega seost leidnud vahekorraga, trenniga, liikumisega ... Olen ka proovinud perearsti poolt sooviatud paratsematooli, valuvaigisteid, jõhvikatablete ja Nitrofurantoini - kui nede manustamisel pole valud taandunud

Äkki on Teil ideid või soovitusi, kelle poole pöörduda veel, sest hetkel valud on suurenenud ja segavad mõngil määral mu igapäevast tööd juba.

Teid ette tänades!
Kaire

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kaire,
kui teie günekoloog on kõik ümber lükanud ise millegagi aitamata ja keelanud teid enda juurde tagasi minemast, siis pöörduge järgmise naistearsti poole. Naiste vaagnavalu sündroom on naistearstide rida ja nad peavad sellega tegelema, sest sageli on põhjuseks endometrioos, vaagnavarikoos jt. günekoloogilised haigused.
Ülo Zirel