uriiniproovis vere mikroosakesed 05.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Uriiniproovist leiti mikroosakesed verest. Enesetunne hea, valusid ei ole. Urineerimine normaalne, vastavalt joodud vedeliku hulgale. Milliseid uuringuid vajan ja millest see võib olla tingitud?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
arvan, et tegu on mikrohematuuriaga. Selle põhjusi võib olla palju ning haiguse diagnoosimine sõltub east, soost, kaasuvatest teadaolevatest haigustest, ravimite tarvitamisest, võõrkehadest organismis jne. Konkreetseid uuringusoovitusi, arvestades eelöeldut, anda ei saa.
Ülo Zirel