Curtis Nickel 14.01.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kas nikkeli test on ebamugav?
Kas massaaz on seespidine st. päraku kaudne, või välispidine?
Mida selle testi abil teada või järeldada saab?
Kui rektaalne ultraheli uuring mingeid eesnäärme põletikke ja väärarenguid ei
näidanud, kas siis nikkeli test võib midagi täpsemat leida?
Toomas 42.
Tänan vastamast.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
on küll ebamugav
eesnääret masseeritakse päraku kaudu
Nickeli testi kasutatakse ühena eesnäärme põletiku diagnoosimise uuringutest
ultraheli-uuring ei ole peamine meetod eesnäärmehaiguste diagnostikas vaid 1 paljudest. Diagnoos saadakse erinevate uuringute ja analüüside tulemuste koos hindamisel.
Ülo Zirel