ei saa ennast tühjendada 06.01.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 18 aastane noormees.
Väga imelik probleem. Nimelt on peaaegu, et võimatu ennast tühjendada kuskil kodust väljas. Avalikud wc-d jms. Istud, seisad, mida iganes, lihtsalt ei tule. Heal juhul saab siis, kui terve wc on inimestest tühi. Olen internetist üritanud sellistele sümptomitele vastust leida ja üsna täpselt sobib selleks ingl.k. Paruresis ( http://en.wikipedia.org/wiki/Paruresis ). See probleem on kestnud mul vast ~2 aastat. Eesti foorumitest pole selle kohta infot leidnud. Samuti pole kuskil arsti juures sellega käinud. Aga nüüd, kus liikumist on tunduvalt rohkem, siis on muutunud see suureks probleemiks.
Samuti on Paruresis lehel kirjas, et võib aidata rahusti moodi rohud. BeCalmi proovisin, ei aidanud. Mittesoovitav, kuid pidi aitama ka alkohol. Alkohol tõesti aitab, aga pole soovi reisil täis juua, et ennast tühjendada.
Võibolla, aga polegi see haigus.

Ehk oskate midagi soovitada, kuhu minna, ravimeid, eestikeelset infot selle kohta. Eesti keelset tõlgetki ei suutnud leitud haigusele leida.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
see pole uroloogiline vaid psühhiaatriline probleem.
Ülo Zirel