Vaegused põie tühjendamisel 05.01.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 41a vana. Umbes 20 aastat juba on probleemiks olnud peale kusemist põie korralik tühjaks saamine. Peale kusemist pean alati mõned korrad pingutama, et viimased uriinijoad väljuksid, käepärast peab olema toaletpaber, mille abil korralikult raputada ning abiks tuleb ka munandite üles surumine peale kusemist (siis tuleb veel viimased uriinijoad). Kui neid toiminguid ei tee, siis võib juhtuda, et vahetult peale kusemist istudes tuleb ikka viimane sorts püksi. Mingeid valusid kusemisel pole kunagi. Ka suguakti ajal pole kunagi valusid, mõnikord harva ainult munandid on valulised peale suguakti. Umbes kolm aastat tagasi oli mingi põletikulaadne asi. Kerge palavik, ebatavaliselt sage urineerimine ja ebamugavustunne. Kohati teravalt pistev valu pimesoole (välja lõigatud ammu) piirkonnas kubemes. Käisin ka arstide vahet. Tegin kõik suguhaiguste testid - kõik korras. Vere- ja uriinianalüüsid korras. Uroloog kontrollis käega eestpoolt eesnääret - teatas et on korras. Lõpuks perearst ütles et muud ei saa olla kui radikuliit. Ise aga hästi ei usu seda diagnoosi, kuigi radikuliit võis lisaks veel olla. Peale arstidel käimist need vaegused aga kadusid väga kiiresti.
Nüüd eile aga oli jälle sage urineerimine, 37 palavik ja sealt pimesoole piirkonnast väga nõrgalt tunda, ainult liigutades, praktiliselt valu polnud, ainult midagi kergeld tunda. Järgmine päev tundus asi juba jälle normaalsem ja palavikku polnud.
Milles võib olla saladus? Kas see ongi mul loodud nõrgaks kohaks, või on siiski mingi patoloogia-põletik?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võtaks selle pika jutu lühidalt kokku: teil on 20 a vältel olnud urineerimistakistus ning nüüd on lisandunud eesnäärme/põiepõletiku laadsed sümptomid. Peaks mõtlema sellistele haigustele nagu detruusor-sfinkter düssünergia, kusiti ahend, eesnäärme põletik. Kirjast nähtub, et teid uurinud arstid pole nendele haigustele mõelnud ja sellise suunitlusega uuringuid teinud.
Ülo Zirel