kas põiepõletik? 14.12.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

mind huvitab, kas mul on põiepõletik. nimelt on mul valus urineerida. kõige valulikum on urineerimise lõpul. ma ei käi tihti wc-s, aga kogu aeg on selline tunne, et tahaks kohe minna, kõige hullem tunne on kohe peale wc-s käimist. täna sisaldas uriin ka verd vist. valulikkus on olnud viimased 4-5 päeva.
ma tean, et mul on varem olnud põiepõletik, ma olin siis viieaastane (praegu 20), aga ma ei mäleta sellest suurt midagi peale valu.
lisainformatsiooniks siis see, et ma olen viimased nädal aega seelikuga käinud(mitte miniseelikuga), aga üldiselt ma seelikuga ei käi. tegelikult oli see siis esimene kord mitte südasuvel seelikuga käia. võibolla tuleks seda ka mainida, et 6 päeva tagasi olin esimest korda seksuaalvahekorras. ma ei tea, kas see midagi mõjutas, aga igaks juhuks mainisin.
ma läheksin oma perearsti juurde, aga probleem selles, et vahetasin mõned kuud tagasi elukohta, aga perearst on vahetamata ja mul pole pika vahemaa tõttu kuidagi võimalust teda külastada. et kas seda haigust on võimalik kuidagi koduselt ka ravida või PEAB ilmtingimata arsti visiidile minema?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
võib küll olla tegemist põiepõletikuga. Edasise osas lugege varasemaid vastuseid selle temaatika kohta.
Ülo Zirel