kasvaja põies 26.11.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 47 a. naine. kahjuks diagnoositi mul kasvaja põies. Tehti põie sisevaatlus ja võeti uuringuteks proovitükk.Kui algul arvati,et on tegu pahaloomulisega,siis nüüd öeldi et õnneks healoomuline.Kuna ravijärjekorrad pidid pikad olema-pean ootama vist paar kuud siis murelikud küsimused :Kas haigus võib areneda ka pahaloomuliseks ? Kas kasvaja eemaldamise operatsioon ja op. uriinipidamatuse puhul on võimalik teha üheaegselt ?(uriinipidamatus järjast kasvab)Kas kasvaja võib põhjustada teiste organite nt. neerude haigestumist ?Kas on mingeid toitusid millest praegusel perioodil peaks kindlasti loobuma?Muremõtted järjest kasvavad.
Jään Teie vastuseid ootama.
Tänan

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kusepõies esineb healoomulist kasvajat üliharva. Seetõttu soovitaks teil küsida teist arvamust teise uroloogi käest. Endoskoopilst kasvaja eemaldamise ja uriinipidamatuse operatsiooni saab teha korraga, s.t. ühe anesteesia ajal. Põiekasvaja võib põhjustada uriini äravoolu takistust neerudest ja sellega neerukoe hävingut. Toidul ja põiekasvajal pole leitud mingit seost, küll aga suurendab suitsetamine oluliselt põievähi tekke riski. Kui kasvaja on juba käes, pole sellelgi enam tähtsust.
Ülo Zirel