VUR IV 7 kuusel poisil 25.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu lapsel avastati paremas kusejuhas VUR IV. Käisime uuringutel Tartus, kuigi oleme Harjumaa elanikud. Praegusel hetkel oleme profülaktilisel ravil. Kuid sooviksin teada, kui palju Tallinnas on selliste kaasasündinud haigustega kokku puututud ja kas olete teinud ka lõikus, kui seda vaja peaks minema? Kelle juurde ma üldse pöörduma peaksin, et saada informatsiooni Tallinna kohta? Kuidas üldse selline lõikus välja näeb, saan aru, et taoline lõikus tehakse ilmselt ennekõike lapse neeru päästmiseks? Mainin ära, et uuringutest on meile tehtud UH, tsüstograafia ning radiorenograafia, viimane näitas neerude tööd parem neer 40% ja vasak neer 60 %, mõlemad neerud tühjenevad ilusasti.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei tegele lastega. Oma küsimustele saate vastuse, kui lähete Tallinna Lastehaigla lastekirurgi (dr. M. Majass või O.Porosaar) vastuvõtule.
Ülo Zirel