Närviline põis 02.10.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 21-aastane noor naine. Juba aastaid on mul olnud närvilise põie sündroom. Käin päevas keskmiselt 15 korda vetsus. Kohe peale joomist tuleb häda ja peale ühte joomist ka mitu korda, kuskil kümneminutiliste vahedega. Suvel võtsin siis julguse kokku ja käisin uroloogi juures uuringutel (kust saingi teada oma haiguse nime). Mulle tehti uuringud ja öeldi, et kõik on muidu korras. Põie mahutavus on väga hea. (Püksi pole kunagi teinud ja öösel häda üles ei aja - kuigi hommikuti on wc külastamine esimene asi). Kirjutati välja rohi Driptane, mida pidin võtma kaks tükki päevas. Nüüd on pakk läbi 60 tabletti (30päeva) aga asi pole sugugi paranenud. Ei saa arugi, et oleks tablette võtnud. Asi on parem ainult siis kui joon väga vähe, aga vedelikupuudus paneb pea valutama ja on organismile ohtlik. Teavitasin oma perearsti, kes andis mulle uuesti saatekirja ja soovitas siiski veelkord vastuvõtule minna. Mida peaksin siis laskma veel uurida? Seda kateeter-uuringut enam teha küll ei taha, sest kui tulemus on sama (et kõik on korras), siis pole mõtet end enam selle protseduuriga vaevata. Ehk oskate kommenteerida. Millist ravi on mulle vaja?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui te kateeter-uuringu all mõtlete urodünaamilist uuringut ja see oli korras, siis üliaktiivse põie sündroomist rääkida ei saa ja seetõttu siis ka driptaan ei tööta.
Kas teil pole tegemist mitte magediabeediga? või siis suhkruhaigusega? Joote palju? Uriini kogus ööpäevas on >2 liitri? Peaksite koostama enda kohta 3-päevase urineerimispäeviku: palju joote vedelikku kellaajaliselt ja palju urineerite ööpäeva jooksul ning seejärel pidama nõu perearstiga.
Ülo Zirel