Põiepõletik ja selle järelmõjud 02.09.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24- aastane neiu.

Eelmise aasta septembris tehti mulle mandlioperatsioon, mis aga arsti puudutavatel põhjustel, millel ma spekuleerida ei taha (seda peaks tegema haigla), ebaõnnestus- ühest mandlist eemaldati vaid pool ja teisest jäi sisse veerand. Selle tulemusena olin terve sügise ja talve haige, peale külmetuste ka tugev põiepõletik, lausa valuline, tihti puudusin töölt. Tegin kümneid teste ja kogu sügise ja talve jooksul võtsin vist kokku 8 erinevat kuuri antibiootikume küll kahtlustavate suguhaiguste ja muu vastu. Lõpuks sai kõrini, et iga arst eri juttu rääkis ja lõpus teatas, et tema põhjust ei leia, aga võta neid antibiootikume ikkagi igaks juhuks. Jätkasin lihtsalt looduslike ravimitega ja proovisin kuidagi valudest ja kõrvetamisest üle olla, kuni üks Pärnu arst avastas, et põletike põhjus on lõikamata mandlid ja saatis mu kiirkorras operatsioonile. Mandlid said ilusasti välja ja kurk pole enam probleemi teinud. Aga põiepõletik jätkub. Vahepeal oli 2 kuud pausi, lootsin juba, et möödas, aga siis hakkas kuu eest uuesti. Iga väiksem tuuleiil ja joodud külm vesi tekitab kipitustunde, pissimisel põletab ja nüüd, 2 päeva tagasi algasid krambid. See on midagi sellist, mida varem ei olnud. Alakõhus on kohutavad krambid, mis käivad hooti.

Põhjus miks ma kirjutan ja oma perearsti juurde ei lähe, on see, et ma ei ela enam Eestis, aga tahan selleks, et siin arsti juurde minna, infot selle kohta, kas krambid võivad olla seotud põiepõletikuga ja kas eelkõige on mõtet pöörduda naistearsti või uroloogi poole?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
mul pole põiepõletikust uusi teadmisi tekkinud, palun lugege eelnevaid vastuseid.
Ülo Zirel