Poolik vastus 28.08.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu eile esitatud küsimuse tsüsti kohta vastuse pool teksti on jäänud tulemata: "Tere Martin,
maailmas on ainult 2 kindlat asja - maksud ja surm. Tsüsti pahaloomulisuse tõenäosus on".

Tänan, kui vastate ülejäänud osa ka.

Kõike parimat,
Martin

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere veelkord,
ei oska arvata, kuhu pool vastust kaotsi läks.
Tsüsti pahaloomulisuse tõenäosus on 0-lähedane. Tavaliselt piisab selle kahtluse vaigistamiseks skrootumi piirkonna ultraheli-uuringust ja munandivähi markerite määramisest veres. Kõige täpsema vastuse saab muidugi tsüsti mikroskoopilisel uurimisel. Selleks tuleb munandimanus koos tsüstiga eemaldada.
Ülo Zirel