Kas tuleb minna oroloogi/infekstionisti juurde 04.06.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine. Neli nädalat tagasi oli vahekord juhupartneriga ja toimus kaitseta oraalseks. Nädal-kaks pärast seda hakkas valutama vasak jalg lümfisõlme piirkonnast. Olen käinud Hiiul kontrollis, leiti ureoplasmoos, määrati ravi, mis praegu käib. Võeti ka HIV ja süüfilise proovid, siiani on need negatiivsed, kuigi proov ilmselt neid nii vara ei näitaks. Murelikuks teeb see, et u 3 nädalat tagasi olin vahekorras ka endise elukaaslasega, kellel pärast vahekorda tekkisid palavik, õlavöö valud, iiveldustunne. Samuti tekkis tal rinda mingi imelik kõva valutav tükk, mis nüüdseks on iseenesest kadunud. Hiiul arst ütles, et see nn "tükk" ei tohiks küll süüfilise tunnus olla ja peaks hoopis uroloogi juurde minema selle probleemiga. Siit ka minu küsimus, et kas peaksime lisaks suguhaiguste arstile veel mõne teise erialaarsti juurde pöörduma, näiteks uroloogi või infektsionisti juurde, või peaks suguhaiguste dispanseris kõik haigustekitajad üles leitama. Ja kui peaksime teiste erialaarstide juurde pöörduma, siis kuhu tuleks Tallinna linnnas selle küsimusega pöörduda.
X

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
uroloogid ei tegele rindade haigustega. Arvan, et te ei pea teiste arstide poole pöörduma.
Ülo Zirel