Proteus mirabilis 30.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40 aastane naine. Kaks nädalat tagasi diagnoositi mul Proteus uriini külvi abil. Perearst oli seda mikroobi nime nähes küllaltki nõutu. Kuna antibiogramm näitas tundlikkust enamuse antibiootikumide suhtes ( va. nitrofurantoiin), siis määras raviks 5 päeva Zinnat'it. Täpselt viis päeva oli parem ja kuuendal juba sama halb urineerida kui enne ravi. Olen lugenud, et Proteust on raske kontrolli alla saada. Kui pikk peaks olema ravikuur ja millist antibiootikumi teie soovitakite? Kas selle haigusega peaks pöörduma uroloogi poole? Pool aastat tagais põdesin esimest põiepõletikku, mis oli E.coli põhjustatud. Seda sai ka ravitud kahe antibiootikumiga ja tunde järgi ostustades sai korda. Enne seda pole kunagi põiega mingeid probleeme olnud.
Ette tänades!
Kai

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kai,
naistel esineb sageli põiepõletikke (vt eelnevaid massilisi põiepõletiku küsimusi). Proteus on tavaline uriinis pesitseda võiv bakter ja selle hävitamiseks kasutatakse antibakteriaalseid preparaate vastavalt uriinikülvi alusel määratud tundlikkusele.
Ülo Zirel