magades peenis kõvastub 01.05.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 29 a. mees ning mure on olnud juba ~6kuud, et magades (enamasti öösel) peenis jäigastub. Samuti ei tunne öösel kui tuleb tarvidus urineerima minna, vaid ärkan selle peale kui peenis on juba valulikult kõva. Seejärel pean ootama kui lõdveneb ja siis saan häda ära teha.
See tekitab ka piinlikust, kui ärkad kellegi kõrvalt, et WC-sse minna, endal "kikkis".
Käisin ka uroloogi juures, kes andis mingit ravimit eesnäärme jaoks (eesnäärme suurus ja kõvadus pidi muidu ok olema) - võtsin need ära. Tegi ka uriinist ja verest igasugused analüüsid, mis olid ok, arsti öeldes. Veel lähen ultrahelisse.
(Ise arvasin, et äkki läheb öösel põis nii suureks, et kiusab eesnääret ja siis peenis kõvastubki)
Vabandan, kui tekst segane tuli.
Probleem on veel siiani - mis see võib olla?!?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
peate siiski veel mõni aeg kannatama neid öiseid erektsioone. Vanemas eas juhtub seda harvem kuni ükskord üldse ära kaob.
Ülo Zirel