peenise hüpospaadia 17.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mu poeg sündis enneaegsena ja tal on kaasasündinud peenise hüpospaadia - lahtine eesnahk ja kuseava avaneb peenise alumisel küljel umbes peenise keskel. Hetkel on poeg 2 aastane. Millal oleks õige aeg operatsiooniks? Kes on Eestis sellel alal kõige kogenum kirurg? Kas on võimalik saada tulemust kus silmaga ei ole näha erinevust normaalsest arengust - olen mures võimalike komplekside tekke pärast. Kas selline hüpospaadia võib peale kirurgilist ravi põhjustada ka lastetust?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suurte kogemustega lastekirurgid töötavad Tallinna Lastehaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Mis puutub operatsiooni tulemusse, siis alati püüeldakse maksimumi suunas. Samas ei tohi unustada, et mida keerulisem on operatsioon, seda suurem on tüsistuste risk ning vajadus kordusoperatsioonide järele. Lastetust hüpospaadia ravi ei põhjusta.
Ülo Zirel