Tilgub läbi 14.04.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Et siis olen 20 aastane noormees, füüsis on korras ja põhimõtteliselt peaks olema täiesti terve ja füüsiliselt heas vormis, aga kusemisega on selline probleem nüüd hiljuti tekkinud, et peale wc-s käimist on selline tunne, et paar tilka tuleb püksi, kuigi alati ei pruugi tullagi, kui see tilga tunne aga üle läheb, siis kaob asi ära ja tundub ok, aga viimase nädala jooksul on asi nagu hullemaks läinud. See on aga kestnud selle aasta algusest saadik väiksema tempoga, kas asi võib olla selles, et ma olen sellest ajast saadik istuval tööl (kontoris) ja et see kuidagi mõjutab põit? kui näiteks püksirihm põiele survet avaldab vms? ja mis meetoditega seda olukorda parandada saaks?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
Murphy seadus ütleb, et viimane tilk tuleb ikka püksi. Kui see probleem viimasel ajal süveneb, peaks esmalt kahtlustama eesnäärmepõletikku, mis on noortel meestel kõige sagedasem urineerimishäierete põhjus. Püksirihma süüks ei saa seda küll ajada.
Ülo Zirel