urineerimishädad 15.03.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 19 aastane meessoost isik. Viimane nädal on olnud pidevalt häda urineerimisega. Nimelt on vahepeal tundunud et on vaja urineerida, kuigi tegelikult pole. Ise arvan et on mingi probleem mingite lihaste vms. mis hoiavad uriini põies ja mida saab vajaduse korral lahti lasta, et urineerida. Vahepeal nagu ei tunne et on häda aga tegelikult hakkab midagi püksi immitsema. Kuseteed ja mingid lihased seal on nagu tuimad et ei tunne kui on vaja urineerida. Mis võiks olla probleem? Kuidas saaks seda lahendada?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
noorte meeste kõige sagedasemaks kusemishäirete põhjuseks on eesnäärmepõletik. Peaksite pöörduma meestearsti vastuvõtule, kui probleem on häiriv.
Ülo Zirel