paha ja valu 13.03.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen meie kodulinna A....a naine jaSinu noorpõlve tuttav, 48 aastane naine. Umbes 3 ndl vaga halb tunne tupes ja kusiti? otsas kipitus,valu, sügelus. Eriti valulik kiptus oli nädal tagasi. Viisin hommikuse proovi pereastile, vaatas ja ütles, et veidi korrast ning kirjutas nitrof-i, valu ja ebamugavus pole üle läind, arvan, et oluliselt tihemini ei käi, värv tugev kollane, eriti pärast tableti võtmist. Naistearstil käisin ka, vaatas ka sunoga seest, kirjutas igaks juhuks tuppe vagifemi, mis tegi olemise eriti ebamugavaks. Soovitas uroloogi jurde minna, et seest vaadata, mida aga ei taha teha(liiga tuttav ja mees). Vahel on valu tugev ja kiirgab laiali, kuid üldiselt tunnen kõige rohkem tupes ja isegi dushijoaga pestes oleks kõik väline nagu hell ja valulik. Eelnevalt oli umbes kuu aega tunne, et pärast pissimist tahaks nagu veel veidi teha.Kolm ndl tagasi võtsin mingi viiruse tagajärje likvideerimiseks klaritomütsiini..Kas on võimalik, et Bioetic sarjast tselluliidikreem võiks midagi sellist teha(üks tuttav väitis, et tal oli pool aastat selline probeem?Mida üldse teha, kelle juurde v kuidas edasi uurida, elukvalit on 0. Päevad käivad 1,5 aastat harva.
Tänades ja kaunist kevadet soovides........

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
pikk ja segane kiri, kuid arvan, et tegemist siiski mingi günekoloogilise põletikuga, nt tupe seenega klaritromütsiini tarvitamise järgselt. Tselluliidikreemide osas ei pea ma ennast kompetentseks.
Ülo Zirel