õrnalt punakas uriin 08.03.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 17 aastane noormees. nimelt täpselt nädala eest oli neerude ja pimesoole lähistel väga suur valu ja pöördusin arsti poole. seal tehti kõik vastavad uuringud pimesoole uuringuks ja samas muudeks võimalusteks, mis kaasnesid röndkenit, biokeemiat, uriiniproovi ja vereproovi. tulemused näitasid et mul midagi viga ei ole ja võimalik et lihtsalt mõni viirus aga samas sellest ajast peale on olnud uriin natuke tumedam, vahest ka õrnalt punakas, kuid vereproov samas näitas, et kõik on korras. viimasel ajal olen hakanud rohkem trenni tegema ja vedelikku võibolla vähem tarbinud. (üks päev ennem uriiniproovi andmist oli ka uriin õrnalt punakas kuid proov ei näidanud midagi) kuna lähen paari päeva pärast juba reisile siis kas oleks võimalik niivõrd ruttu vastata kui võimalik, tänan.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ei saa täpselt aru, kus on küsimus. Uriini värvust võivad muuta ka mõned ravimid ja toiduained. Ei näe muretsemiseks põhjust.
Ülo Zirel