Prostatiit on, või ei ole? 22.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mehel (42 a.) tehti spermaanalüüs, et kontrollida, kas on eesnäärme põletik või pole. Vastus oli, et ei ole põletikku. PSA proovi on ka mitu korda tehtud, mis on samuti korras. Kuid...ebamäärased prostatiidi moodi kaebused annavad end ikkagi aeg ajalt tunda, eriti kui ta natuke külma saab. Mida nüüd teha? Täname vastuse eest!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui spermaanalüüs on korras, siis pole tegu eesnäärme põletikuga. Kui midagi muud pole ka leitud, tuleks lihtsalt vältida külmetust.
Ülo Zirel