neerukasvaja 21.02.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Hiljuti avastati suur neerukasvaja vasaku neeru allservas, mis ilmselt on selle neeru muutnud juba töövõimetuks kuna neerust on vähe alles jäänud. Aeg-ajalt tuleb kehale lööve ja nahk sügeleb. Sügelust esineb aegajalt ka perioodidel, mil löövet ei ole. Kasvaja oli juhuslik leid kuna arsti vastuvõtule läksin selgitama allergia võimalust. Aeg-ajalt esineb ka kõhulahtisus. Kas siin võib -olla seos? Mida peaksin oma elustiilis muutma või arvestama, et säästa töötavat neeru? Operatsioonini on veidi üle kuu.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
nahasügelusel ja -lööbel ning kõhulahtisusel ei ole mingit seost neerukasvajaga. Elustiili muutmise kohta ei oska ma teile nõu anda, sest ei tea, mis elu te senini olete elanud. Kindlasti ei tohiks tarvitada alkoholi, see koormab asjatult neerusid ja maksa.
Ülo Zirel