valulik urineerimine 18.01.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere, olen 24 a. mees, olematu sugu eluga, hiljuti on esinenud valusid
urineerimisel, täna hommikul kusele minnes (vahetult enne oli esinenud ka mitmel korral hommikutundide jooksul erektsioone) oli väga valus, natuke sain
urineerida kui tekkis valu, ja paus urineerimises, peale seda urineerisin edasi.
urineerimise lõpp oli samuti valulik.. läksin voodisse tagasi ja väljakannatamatu valu. Umbes 15 minuti pärast läksin uuesti wc-sse ja urineerisin veel natuke (pressides). Peale seda oli valu kõvasti väiksem, kuid
ikkagi on püsiv väike valu praegu (peale urineerimist). Kas mul on sugutrakti põletik? on see võimalik ka olematu suguelu puhul. Kuna mul suguelu ei ole, järelikult mul siis ei ole suguhaigust?.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suguhaigus levib tõepoolest ainult sugulisel teel. Teil seda pole, kuna suguelu ei ole elanud. Kuid suguteede põletik võib tekkida ka tavaliste kuse-suguteedes levivate mikroobide tõttu.
Ülo Zirel