Valulik parem munand 01.12.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 17 aastane noormees.
Probleem, siis järgmine: umbes 3 nädalat tagasi tundsin, et parem munand on valulik ning veidike suurem kui teine. Umbes paar päeva pärast seda juhtus mul koolis korvpalli mängides õnnetus. Nimelt sain löögi põlvega munandi piirkonda. Peale seda läks munand veel suuremaks ning valusamaks ning isegi palavik tekkis 38.3. Pöördusin probleemiga kiiresti traumapunkti ning arst ütles, et mul on munandipõletik ning kirjutas mulle välja vastavad antibiootikumid. Tarvitasin neid nii nädal aega ning paistetus ning palavik läks alla AGA. Nüüd on ikkagi katsudes see munand veidi valus. Kas see peabki nii olema veel mõnda aega või on tegemist millegi hullemaga ? Aitäh

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
munandid on meestel väga õrn koht, traumast ja põletikust paranemine võtab aega vähemalt 1 kuu.
Ülo Zirel