opi järgsed valud 16.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,olen 30 a. naine.2006 a.jaanuaris riputati parem neer paika,kuna olid pidevad valud ja neer vaagnasse vajunud.Uriini proov oli pidevalt korras.kuigi põdesin tihti põiepõletiku moodi haigust.Nüüd möödas peaaegu aasta aga valud ikka paremas küljes ,seljas ja kõhus,vahel selline tuim näriv,kohati isegi väga tugevad,et kõndimisel kisub küüru ja vahel tunne ,et küljes on raske telliskivi sees mida kaasas kannan.Kuigi tunnen ka,et opist oli abi-hommikused valud kadunud ja selg ei väsi ja puudub selline imelik lihase valu.Aprillis tehtud röndken-kõik ok parem paigal vasak natuke all.Suvel oli 2 korda põiepõletik,uriinis mõned leukotsüüdid ja mõned erütrotsüüdid[kasutan Mirenat,päevi pole juba 7 a.].Pika ootamise peale sain ka uuesti oma uroloogi jutule.Bakt.külv korras aga ika mõned leuk. ja erütr.Arst arvas ,et tema põletiku kollet ei näe ja temale tundub kõik korras olevat.Aga minul selg ja kõht valutab.Normaalselt ju ei peaks?Mida edasi teha?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kirurgias on ikka nii, et kui sa oled haigele korra käe külge pannud ja talle mingi operatsiooni teinud, siis oled patsiendiga seotud surmani. Miks te arvate, et see valu on üldse neeruga seotud? Teil on koormatud günekoloogiline anamnees. Alustaks sellest, et võtaks emakast spiraali ( 7 aastat! - SIC! ) välja, saate valudest lahti.
Ülo Zirel