Seljavalu 16.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 35.-aastane naine. Mind on pikemat aega aeg-ajalt vaevanud alaselja, täpsemalt nimmevalud. Valu ei ole terav, vaid tuim raskus-ja surumistunne. Kui alkoholi tarvitan(klaas veini või siidrit) on seljavalu järgmisel päeval kindlustatud. Põiepõletikke olen põdenud kunagi lapsepõlves ning nüüd täiskasvanuna ka paar korda. Neeruvaagnapõletikku diagnoositud pole. Peale põiepõletikku on analüüsid ,, peaaegu,, korras olnud (st. mingi küsimärgiga leid oli, aga perearst ravi ei määranud). Kas on siiski võimalik, et tegu on mingi alaägeda neeruvaagnapõletikuga? Teie vastuseid lugedes jäi silma, et tavaline uriinianalüüs on suht mõttetu? Millised oleksid sel juhul mõttekad analüüsid /uuringud, mida perearst määrata saaks? Ja kas on üleüldse põhjust muretseda? P.S. günekoloogilise poole pealt peaks kõik korras olema.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
olen siin korduvalt kirjutanud, et uroinfektsioonide diagnoosimiseks on vaja teha uriinikülv bakterite leidmiseks. Hea oleks ka lisaks teha kõhukoopa ultraheli-uuring. neid saab perearst korraldada.
Ülo Zirel