ikka põiepõletik 07.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lugesin siin erinevaid vastuseid põiepõletike kohta, aga ei saanud vastust.
Minul on mitu korda olnud põiepõletik, külv on näidanud colibakterit. Uroloog on teinud ultraheli, röntgenit (seda küll perioodil, kui põletikku polnud).
Ravitud on nitrofurantoiiniga või ciprinoliga.
Nüüd oli jälle põletik, kaks nädalat antibiootikumist möödas ja põletik tagasi.
Lugesin, et mõni arst siin kirjutab, et kui colibakterist põhjustatud infektsiooni ravida antibiootikumiga, siis see tapab ka kõik teised bakterid ja coli hakkab hoopis võimutsema. Kas see tähendab, et nüüd ma peaks ootama mingit imet, et põletik ise ära läheks (läheb siiski järjest hullemaks) ja mitte enam ravima end antibiootikumidega?
Aitäh,
neiu

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teile peaks soovitama pikaajalist madaladoosilist profülaktikat antibiootikumiga vähemalt 6 kuud. Ka sellest olen siin kirjutanud.
Ülo Zirel