sagekusesus & reisimine vmt 05.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleemiks on "kannatamine" reisi ajal. Juhul, kui WC leidmine võõras linnas pole lihtne või selleks ei ole aega mitme tunni jooksul, põhjustab kannatamine nö sagekusesust, mis kestab siis 2-5 järgmist päeva (seega tavalise 2-4 tunni asemel tahaks WC´s käia 0,5-1tunni järel). Kas sellega tekkib mingi kuseteede krooniline ärritus või põletik? Kuidas seda ennetada? Kuidas sellest liigtundlikusest kiiresti vabaneda nt reisil olles (kas nn SPASMEX aitaks v.leidub tablette ka meeste jaoks;-)? Eriti sagedaks läheb siis, kui soe ilm muutub järsult külmemaks (väljub tihti ja iga kord ca 200ml, see ei sõltu joodud vedeliku mahust). Probleem kestab hooti lapsepõlvest vist. UH näitas, et eesnäärme, neerud on OK. Meeshormoonide tase on normi maX piir, suhkruhaigust pole, 30a.tagasi oli raske honor.uretriit, 7a.tagasi klamüüdia peenise nahal (ravitud). Ette tänades,M.49a.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
olete põdenud gonorröad ja klamüdioosi. Ilmselt on teie põieärritus tingitud eesnäärme põletikust. Tuleks teha vastavad uuringud ning diagnoosi kinnitumisel ka ravi. Soovitan pöörduda TÜK Meestekliinikusse Tallinnas või Tartus.
Ülo Zirel