laps ei käi pissil 01.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
minu 3 aastane poja käib mõnipäev 1 kord pissil kuigi joob päevas suht palju vedelikku, ütleb et ei ole pissi häda. Kas see on normaalne. Mõnikord on püksid nats märjad, aga pissi ei tule. Oleme teda püüdnud meelitada pissile, siis mõnokord pissib. Mul on selline tunne, et kui ei sunniks ta ei käikski, võibolla kord päevas. Kas on võimalik, et ta kannatab nii palju või peks minema uroloogi juurde?

Ette tänades,
L.K

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
suht palju vedelikku ei ütle joomise koguse kohta midagi. Peaksite kõigepealt lapsele tegema urineerimispäeviku, s.t. kellaajaliselt paberile märkima kui palju jõi ja kui palju pissis. Seda 3 päeva järjest. Päevikut tuleks näidata lastearstile. Päevikust selgub, kas on probleemi või ei ja kas vajab täpsustavaid uuringuid.
Ülo Zirel