Põievähi ravi 26.10.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Isal(60) hiljuti eemaldati halvaloomuline põiekasvaja kusitikuadselt. Opijärgseks ajaks ei määratud mingit ravi(va paar päeva mis haiglas oldud). Teie kommentaaridest loen välja, et tavaliselt nii ongi.
Nüüdseks on ise jõudnud ka kontrollis ära käia.
Selgus, et "põiearm" pole paranenud - anti veel kolm kuud aega, järgmise ülevaatuseni

Küsimused:

*kas mingite vahenditega vms, saab soodustada armi paranemist

*kas maintiud haiguse puhul on võimalik takistada uue kasvaja teket (põide) või siis selle siirdumist teistesse organitesse. (kuna keemia- ja kiiritusravi ei ole tõhus atnud olukorras)

Või nt oskate soovitada alternatiivseid ravivõimalusi.

Tänan,
Robert

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Robert,
kirjelduse järgi võib arvata, et teie isal on tegemist pindmise e. ainult põie limaskesta haarava kasvajaga. Pindmise põiekasvaja korral tekib uus kasvaja põide 80% juhtudel. Oluliseks iseärasuseks on see, et sellise kasvaja vormi puhul areneb kasvaja harva läbi põie seina või teistesse organitesse.
Seetõttu ei pea muretsema armi paranemise pärast, vaid et isa käiks korralikult kontrollis ja saaks varakult uuesti tekkinud kolde avastada. Pindmise kasvaja kolde eemaldamine iseenesest on praegusel ajal ju lihtne ja vähetraumaatiline. Teie isa on seda juba korra kogenud.
Alternatiivseid ravivõimalusi ei ole.
Ülo Zirel