eesnääre (järg) 12.10.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere jälle! Katsun teha nüüd konkreetsemalt.
1.Kas on olemas rohtu mis välistab operatsiooni healoomulise kasvaja puhul?
XATRAL ja Prstamol Uno ainult leevendavad valu ja kergendavad kusemist.
Paistab mitte igavesti! Praegu ma võtan vaheldumisi 2-e kuuliste tsüklitena.
On see õige?
2.Kas ma võin kasutada vererõhu alandajana Renitec'i? Kui ma seda võtsin
siis kusemine muutus väga-väga raskeks.Kui ma lisasin (perearsti soovitusel)
xatrali,hakkasid mul öösel krambd ja kúlmavärinad! Kui ma infolehelt lugesin
et kuse peetuse korral on lausa KEELATUD!Perearst :kui te ise nii tark olete
siis pole arsti vaja!Parimad tervitused Leo

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Leo,
1. sellist rohtu pole olemas. Teie raviskeem on veidi ebatavaline: xatral toimib küll kohe, kuid toime kestvus on 24 tundi, siis peaks järgmise tableti võtma. Küll võib selle ravimiga teha vaheaegu, kuid siis peab arvestama, et kusemine muutub raskemaks. Prostamoliga tekib raviefekt üldse vaid 3-4 kuulise pideva tarvitamise järgselt, kui tekib. 2-kuuliste kuuridena võtmine on vaid raha raiskamine.
2. Kui teile renitec vererõhualandajana ei sobi, peaks proovima mõnda teist. Neid ravimeid on palju.
Ülo Zirel