valu munandites või seal lähedal 13.09.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mitu päeva tagasi hakkas valutama munanditest allpool või kusagil seal piirkonnas. Kõndides annab tunda ning joostes on valus ning samuti ka jalga tõstes. Olen üritanud leida valukollet, aga ei saa eriti hästi aru. Valu on häiriv, kuid mitte väga valus. Milles võib olla probleem? Olen 15-aastane.

Teine probleem selline, et paar nädalat tagasi oli vasak munand valulik. Hüpates andis tunda ning katsudes oli samuti valus. Valu kadus 2-3 päevaga. Siiski jäi mind vaevama mõte, et mis selle põhjuseks võib olla. Vasak munand suurem kui parem, aga seda juba pikka aega minu mäletamist mööda ning vasaku munandi ülaosas oleks nagu väikene tükk vms. Katsudes pole valulik, aga sel ajal kui munand valutas siis oli see sama tükk valulik. Milles võib olla asi? Kas normaalne kasvunähtus? Kuhu peaksin pöörduma kui midagi hullemat?
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ilmselt tegu korduva munandimanuse põletikuga. Peaksite pöörduma meestearsti või uroloogi vastuvõtule.
Ülo Zirel