neer põhjustab kõhuvaegusi? 10.09.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist, härra Zirel. Tänan Teid selle võimaluse eest siia küsimus esitada, Teie vaeva eest!
Olen 18a. noormees ja juba 1 aasta on mul kõhuprobleemid. See väljendub kõhu korisemises. Suvalisel ajal olenemata viimasest söömisest tunnen kõhus ebamugavustunnet ja kõht tahab hakata korisema. Tavaliselt see laine möödub peale mõnda aega ja siis oleks kõik justkui normaalne. Tihti kostub aga kõhust kõrgenev hääl nagu pudeli täitmisel. Vahest on kuulda, kuidas kõht lihtsalt "krõbiseb." Tegemist on äärmiselt ebamugava ja häiriva probleemiga, kuigi füüsilised vaegused justkui puuduksid. Nüüd tuleb veel kooli lõpetamine kah:(
Perearst laiutab käsi ja tunnistab mind terveks. Sain aga kõrvalt vihje, et mu neer põhjustavat seda. Olevat haige ja kiirgavat seda kõhtu. Kas Te võiksite öelda, võib selline asi olla võimalik?? Ma tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
soolte korisemist küll ühegi neeruhaiguse sümptoomiks ei oska pidada, pigem ikkagi seedekulgla enda häire.
Ülo Zirel