neeru piirkonna valulikkus 05.09.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Probleem sai alguse valulisest pissimisest.Viisin uriiniproovi ja see oli halb.Leiti e.coli 10 5-s.Arst ei tahnud rohtusi kirjutada enne kui mikrobioloogilise uuringu vastus tulnud,et alles siis saab õige ravi määrata.Kuna nädalalõpp tuli peale ootasin nii 5 päeva.Selle ajajooksul hakkas mul vasak neerupiirkond valutama.Kuuendal päeval kirjutati Bactiflox 500,2 korda päevas.Siis läks asi järjest hullemaks,valu läks ka paremasse neerdu.Need oleks nagu keenud ja koputamisel olid valusad.Palavik on koguaeg37,2-4.Perearst väidab ,et uriinianalüüsi põhjal on mul põiepõletik ,aga neerupiirkonna valulikkus on närvidest.Analüüsi tegin ma 2 päeval,rohud sain 6-l päeval kas selle aja jooksul võis e.coli neerusid kahjustada?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui teil on nimme piirkonna valulikkus, palavik ja uriinikülvis bakterid, viitab see ägedale neeruvaagna põletikule. Kui 72 tunniga peale ravi alustamist palavik ei taandu, tuleb teha lisauuringud põletiku põhjuse täpsustamiseks.
Ülo Zirel