valuline ja hell alakõht 14.05.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 41 aastane naine ning viimased pool aastat hädas hella ning valulise alakõhuga. Vaevab sage urineerimine, alakõhus spastiline valu, pidev täistunne just kõhus alaosas ning päeva lõppedes on selg ristluude piirkonnas väsinud ning tursunud tunne jalgades. Kõhtu katsudes on tunne sarnane olukorrale, kui vajutada tugeva pissihädaga põiele, aga see tunne on ka siis, kui just WC-st tulnud.
Kuna viimastel aegadel probleemiks ka kõhukinnisus, saadeti mind perearsti poolt soolte uuringule ning tehti kolonoskoopia. Väideti, et sooltes probleemi ei ole, soovitati kiudaineid ja rohkem vedelikku tarbida. Mida rohkem aga vedelikku, seda tihedamalt käin wc-s.
Günekoloogiliselt kõik korras. Seal arvati, et põis võib pressida sooltele ja tekitada valu alakõhus. Uriinipidamatuse all ei kannata ning uriinianalüüski korras.
Viimasel ajal on sellest probleemist tekkinud depressioon ja tihenenud nutuhood, sest kui kõik analüüsid korras ning ometigi alakõht valuline, näitab see ju seda, et kuskil ju mingi probleem on. Kas niisuguste sümtomitega on motet uroloogi poole pöörduma või peangi leppima teadmisega, et mul on lihtsalt viimase poole aastaga organismis niisugused muutused toimunud, mida polegi võimalik ravida?

Ette tänades,

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kindlasti saab ka teid aidata. See, et üks naistearst ütleb, et tema poolt on kõik korras ja kolonoskoopia alusel öeldakse, et soolestikus, hoolimata tekkinud kõhukinnisusest, probleemi pole ei ole kindlasti piisav valude põhjuse selgitamiseks. Kaebused viitavad ikkagi eeskätt mingile günekoloogilisele hädale. Soovitan pöörduda teise naistearsti poole teise arvamuse saamiseks. Ka on võimalik teha süvendatud uuringud nagu kompuutertomograafia ja vajadusel isegi laparoskoobiga kõhuõõnde vaadata.
Ülo Zirel