Varikotseele hüdrotseele? 18.04.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mul on tehtud operatsioon "varikotseele hüdrotseele"probleem oli,vasemal munandil-mingi veenilaiend.Peale oppi öeldi,et katsudes jääbki vasem munandi kott rohkem "sooni täis"On see ikka normaalne?Valulikk see pole kuid imelik katsudes tundub nagu oleks vasem munand ca 2x nii suur kui parem kuigi seal on need laiendid ka!Kuidas saab aru kui munandi vähk tekib või on?Aitäh!Vanust mul 32a.opp tehti ca 4a.tagasi.Urineerimine on ka alatihti valulik ja rohkem nagu "tilli otsas"on analüüs näidanud põletikku ja olen võtnud antibiootikume kuid kasu nagu midagi.Muud asjad-neerud värgid korras/läbi uuritud!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
te räägite 3 eri haigusest. Varikotseele e. munakoti veenilaiendid on teil 4 aastat tagasi opereeritud. Kui laiendid püsivad, võib arvata, et operatsioon ei ole olnud edukas. Hüdrotseele e. vesimuna korral koguneb munandi kestade vahele vedelik ja munakott paisub. Tavaliselt tekib see kas trauma või põletiku järgselt, aga mõnikord ka varikotseele operatsiooni järgselt. Seda haigust saab ravida operatsiooniga. Praegu häirib teid tõenäoliselt hoopis eesnäärme või kusiti põletik, mille ravi käib antibiootikumidega vastavalt külvis leitud mikroobile.
Munavähki on lihtne diagnoosida. Kahtluse korral tuleb munandit katsuda, kas on mingit kõva tükki tunda. Määrata veres testise kasvajamarkerid - alfa-fötoproteiin ja koorion-gonadotropiin ning teha ultraheli uuring.
Ülo Zirel