vitamiini E tarvitamine 09.04.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 60. aastane mees. Biopsiaga avastati mul 2001 a. eesnäärme kasvaja. Kasvaja raviks kiiritati mind mõlrmat puusa ja kõhu allosa. K. a. 31. jaanuaril tehti mulle PSA analüüs, mis oli 1,42. Tarvitasin 1 kuu jooksul microfellini, 1 tbl. 2 korda päevas. Peale seda tehti uus PSA analüüs, mis oli 0,17. Peale seda tarvitan microfellini 1 tbl. p-evas. Kas see on piisav kogus? Olen Lugenud, et E-vitamiinil on eesnäärme kasvajale pärssiv toime. Kas see vastab tõele ja kas peaksin hakkama tarvitama ka E-vitamiini?
Vastuse eest olen ette tänulik!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
jah, 1 tablett mikrofolliini päevas on säilitusannus, mis on reeglina piisav. E-vitamiin üksi ei hoia eesnäärmevähki ära. On kindlaks tehtud, et E-vitamiini ja isoflavonoidide vähesus toidus suurendab selle kasvaja tekke riski, kuid ei hoia seda ära.
Ülo Zirel