valk uriinis 30.03.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Juba pool aastat on mul valk uriinis, eelmine suvi oli 0,25, nüüd 0,3. Põen reumatoidartriiti aastast 2003. Kas see on rohtudest (Plaquenil, Trexan) või reumast või näitab see mingit uut haigust?
Naine, 38

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
valk uriinis võib olla seotu reumatoidartriidiga, mis on süsteemne immuunhaigus ja võib kahjustada ka neerukudet.
Ülo Zirel