Neeruvaagnapõletik? 13.03.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Lp.Dr.Zirel!
Juba kolm nädalat tagasi,väikese külmetuse tagajärjel, tekkis urineerimisel probleeme (käisin hästi tihkelt tualetis,peale urineerimist oli tunne, et tahaks kohe uuesti minna). Kuna olen praegu Rootsis, siis polnud võimalik arsti poole pöörduda. Umbes pooleteise nädala pärast saadeti mulle Urosepti tablette, kogu aeg tarbisin palju vedelikku.Mingil hetkel lõi kaheks päevaks selga vasakusse külge meeletu valu, mis aga siis kadus. Eelmise nädala algul tundus juba, et paranen. Igaks juhuks kontakteerusin oma arstiga telefonitsi ja ta kirjutas mulle retsepti Doxy-M-ratiopharm 100 ja lisaks ka Canifug, kuna uriinis oli valgetükiline voolus ja see viitas seenele. Antibiootikumid määras ta aga mulle, kuna u. paar kuud tagasi võetud proov näitas ureoplasmat, aga kuna mingeid kaebusi mul toona polnud, siis arst leidis, et ravima ei pea.Ja nüüd, 2 veebruari öösel tõusis palavik,mis iga päevaga oli järjest kõrgem ~ 39,8. Neljandal päeval jõudsid kohale rohud ja ma hakkasin Doxy-M-ratiopharmi tarbima. Joon palju vedelikku, söön edasi urosepti, jõhvikakapsleid. Palavik on nüüd täna teist päeva normis, korra oli 37,6. Meeletu nõrkus, palju külma higi, kerge peavalu ja alakõhus ning seljas on ka nõrgad valud.Üles tõustes hakkan kohe higistama, pea käib ringi ka nüüd, kui palavikku enam pole. Selle pika jutu peale on mul mureküsimus. Kuna ma pole spetsialisti juurde saanud ja ravin end koduselt (pole ravikindlustust ja viibin ikka välismaal),on teil mulle soovitusi ja nõuandeid? Kas antud antibiootikum leevendab ja ravib ka neeruvaagnapõletikku, mida arvan endal olevat? Kui kaua peaksin kodusel reziimil püsima?Millised võivad olla tüsistused?
Südamest ette tänades!
Kadi

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Kadi,
doksütsükliin ei ole küll esmavaliku ravim uroinfektsioonide, s.h. neeruvaagna põletiku raviks, kuid kuna hakkate paranema siis ilmselt ka ravim toimib. Koduse rezhiimi pikkust ma teile küll täpselt ennustada ei suuda, see sõltub ikkagi teie organismist ja haigusest taastumise kiirusest. Tavalisel ühekordsel neeruvaagna põletikul mingeid erilisi tüsistusi ei ole. Kui põletik on sageli korduv, võib tekkida neerude puudulikkus.
Ülo Zirel