kusepidamatuse operatsiooni järgselt 01.02.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oli nädal tagasi operatsioon kus paigaldati proleenling. Tundub, et põhihäda enam ei ole, vähemalt aevastamisel mitte. Väga imelik on aga pissimine. Põie saab tühjaks nii, et mitu korda peab lihaseid pingutama, vaikselt siriseb ja nagu korjaks kuskilt soppidest kokku mida siis jupikaupa välja saab lasta. Eile oli nii, et pool tundi peale WC-s käimist tuli tugev häda, kuna olin just dušši all siis pissisin püstiasendis. Tuli nii palju nagu ei oleks mitu tundi käinud.
Kas see on opijärgne iseärasus või jääbki nii? Või on hoopis midagi väga valesti ja tuleks minna raviarsti jutule?
Parimate soovidega
Evelin

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Evelin,
operatsioonist on veel vähe möödas. Võimalik, et operatsiooni järgne turse pole veel taandunud. Võimalik ka, et ling on liialt pingul (oleneb lingu paigaldamise metoodikast - kui teil on väiksed nahahaavad alakõhul, on ülepingutus kerge tulema) ja te ei suuda põit ühekorraga päris tühjaks saada. Soovitan esialgu siiski paar nädalat oodata. Kui siis ka urineerimine ei normaliseeru, tuleks pöörduda opereerinud arsti poole.
Ülo Zirel